Скачайте бесплатный Справочник
Описано 600 растений
+ Напоминалка полива
+ Посевной календарь на каждый день
⇨ Скачать ⇦
2013-09-18T17:05:17+03:00
2013-09-18T17:05:17+03:00 || 2022-02-16T23:39:33+02:00 || 2022-02-16T23:39:33+02:00

Ходить гарбуз по городу, питається свого роду...

З давніх-давен гарбуз-невід’ємний атрибут українців. Навіть невдале сватання могло закінчитись отриманням гарбуза, але навряд таким, як вродив у нас на городі. Чи то наша Святилівська земля так сприяла його росту, чи наша увага та турбота, але красень виріс на славу.
Отож живемо ми в селі Святилівка, що знаходиться на мальовничій Полтавщині. Захоплюємось вирощуванням квітів та овочів. Посівний матеріал здебільшого закуповуємо через інтернет та пошту, віддаючи перевагу голландським виробникам. Ось і цього разу виписали насіння гарбуза сорту ”Стофунтовий” через газету.

Великий гарбуз

Гарбузи вирощуєм кожного року,адже цей овоч має лікувальні властивості: у гарбузі є солі калію, кальцію, магнію, заліза, цукри, вітаміни С, В, В2, РР, Т, такий крисний каротин... А ще в гарбузі виявлено спеціально речовину, що здатна протистояти розвитку туберкульозної палички. Насіння гарбуза має проти глистову дію, гарбуз треба їсти тим, хто страждає від хвороб серця, нирок, ожиріння, гіпертонії, запорів та холециститу. Гарбуз – справжній еліксир молодості. Адже вітамін Е, якого так багато в гарбузі, сповільнює процес появи зморшок, а разом з каротином запобігає передчасному старінню клітин і захворювання на рак.

Гарбуз, я вважаю, це оптимальний гарнір до страв з м’яса, оскільки вітамін Т, що міститься в гарбузах, сприяє засвоєнню важкої їжі і перешкоджає ожирінню. Дієтологи радять полюбити цей овоч всім, хто хоче схуднути.

Вирощування гарбуза великих агротехнологічних складнощів не викликає, головне вчасно посіяти насіння у вологий грунт. Висівати насіння у ґрунт слід після того як земля зігріється на сонці та досягне температури у 12-14 градусів. Насіння замочують у теплій воді та витримують декілька годин перед внесенням у ґрунт. У ямку з насінням також закладають гній, шкаралупу курячих яєць. Перед сівбою бажано прогріти насіння до температури 50-60 градусів для профілактики від вірусних захворювань. Прогрівання роблять за 25-30 днів до замочування та сівби. А далі своєчасне внесення мінеральних добрив, прополювання, розпушування ґрунту та при необхідності допоміжний полив.

Гарбуз рекордсмен

Це загальні рекомендації, а наша родина вже має свої секрети, велетня-гарбуза. З радістю поділимося нашим досвідом у вирощуванні гарбузів з усіма охочими.

Отже:

  • Якщо ви хочете виростити такого чемпіона,як наш гарбуз, ніколи не поливайте його холодною водою (з колодязя, скважини).
  • Землю навколо гарбуза не можна зрихлювати надто глибоко (до 6 см), інакше ризикуєте пошкодити корінці.
  • В період активного росту та цвітіння щедро поливайте свої гарбузи. Намагайтеся не пропустити момент, коли на рослині з’являться «жіночі» квітки (їх видно по невеличких зав’язях). В цей період ваш гарбуз потребує особливо щедрого поливу.
  • Щоб виріс «здоровило», поливайте ваш гарбузовий баштан навіть по закінченні масового цвітіння.
  • Підгодовуйте ваших гарбузиків. Перша підкормка проводиться, коли на рослині є 5 листочків, друга – після утворення пагонів.
  • Гарбуз любить такі підкормки: коров’як, попіл.
  • На рослині з багатьма зав’язями гігант не вирсоте, тому на кожній рослині треба лишити по 1-2 попуп’янки, решту обірвати.
  • Коли вже видно претендента на рекордний розмір – підкладіть під плід дошку чи непотрібні кахельні плиточки. Це треба зробити, щоб гарбуз не почав гнити ще до свого достигання.

Хоч і не дуже сприятливими були цьогорічні погодні умови - наш гарбуз виріс справді “стофунтовим”. І це не випадково, адже гарбуз – найбільший зі всіх існуючих овочів на Землі. Яка його вага визначити нам не вдалося, адже виникли проблеми з транспортуванням. Та велика кількість бажаючих подивитись та сфотографуватись біля нашого красеня,говорить сама за себе - постарались ми на славу. А результат Ви бачите на фото!!!

Голосуйте за нас будь ласка і ми здивуємо Вас нашими новими досягненнями!!!

Статья конкурсная. Спонсор конкурса - интернет-магазин садовых растений и товаров Greensad

5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 голос)
После этой статьи обычно читают
Комментарии
+10 #
хто з'їв гарбузище? ви чи поросятка?
Ответить
Добавить комментарий

Отправить
Вам может быть интересно
Скачайте бесплатный Справочник
Описано 600 растений
+ Напоминалка полива
+ Посевной календарь на каждый день
⇨ Скачать ⇦
Мы используем файлы cookie.
Понятно