Скачайте бесплатный Справочник
Описано 600 растений
+ Напоминалка полива
+ Посевной календарь на каждый день
⇨ Скачать ⇦

Виноградна мрія

Мене звати Микола. Мені 53 роки.
Я завжди мріяв про великий виноградник та про винний льох.
У молодості мені пощастило побувати на весіллі у армійського друга у Молдові. Я був вражений природою цієї країни. Якщо у нас на Україні, подорожуючи автомобілем, Ви можете бачити безкрайні поля з пшеницею, кукурузою та соняшником, то Молдавія розкриється перед Вами незчисленними виноградниками.

Приїхавши на весілля у невеличкий аул (так там називають село), мене з друзями одразу повели до винного льоху – це була гордість для господаря (батька мого друга). Льох був заповнений бочками та бутлями з вином. Величезні бутлі по 20 літрів діставали з льоху, щоб подати до столу гостям на весіллі. Саме скуштувавши молдавське вино на тому весіллі, у мене назавжди в душі посіла мрія – вирощувати виноград та робити вино.

Роки йшли, діти підростали, а часу на здійснення мрії молодості все не було. Ось коли обох своїх дочок я видав заміж, я подумав, що через десяток років - пенсія, і непоагно було б почати втілювати у життя свої старі мрії. Для початку я знайшов своїх старих друзів та далеких родичів з Молдови. Вони мені і порадили які сорти винограду обрати, щоб вони прижились у нашому кліматі, адже для винограду наші зими занадто суворі.

Знайомі та друзі, які мали присадибні ділянки чи дачі, почувши, що я збираюсь займатись виноробством, почали зносити мені садженці. Вони були невеликі – 30-40 сантиметрів завдовшки. Перші сорти, які я посадив – були Лідія та Молдова. При посадці, у ямки я додавав трохи добрив та щедро поливав. Результати праці були вже через 4 роки – я зібрав перший врожай. Винограду було небагато, тому ми всією родиною його просто зїли. А ось на шостий рік винограду було достатньо, щоб зробити вино. Я купив такі ж самі величезні бутлі по 20 літрів та за обраною технологією зробив своє перше вино - сухе червоне.

Насьогодні, вже минуло 7 років, з моменту посадки перших кущів. Урожай вже великий. І я маю надію розширювати перелік сортів винограду на своїй присадибній ділянці. Довелось навчитись і правильно обрізати кущі, і готовити рослини до зимування. Перші роки розведення винограду кілька кущів у мене просто замерзли через недостатній захист від морозів. Зараз приділяю цьому більше уваги, адже виноград - рослина південна, не любить холоду.

Моя мрія потроху збувається – зараз навколо кущів з винограду бігають мої онуки. І дивлячись на це, я розумію, що мрії збуваються.

Статья конкурсная. Спонсор конкурса - интернет-магазин садовых растений и товаров Greensad

5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 голос)
После этой статьи обычно читают
Комментарии
+1 #
яка гарна і позитивна розповідь!
Ответить
Добавить комментарий

Отправить
Вам может быть интересно
Скачайте бесплатный Справочник
Описано 600 растений
+ Напоминалка полива
+ Посевной календарь на каждый день
⇨ Скачать ⇦
Мы используем файлы cookie.
Понятно